LUXUSNÍ KAMENNÝ OBKLAD PRO INTERIÉRY I FASÁDY VAŠICH DOMOVŮ ZA NEJNIŽŠÍ CENY !!!

Obklady, imitace kamene

Jakékoliv dotazy a objednávky prosím na telefon nebo na náš email:
732 13 45 13
kuzzmiak@seznam.cz

Technické údaje

        Naše obklady jsou interiérové a venkovní. Obklady imitují povrch kamene různých druhů a designů. Interiérové jsou většinou sádrové, doporučuji je díky svým klimatickým schopnostem. Do exteriéru musí být obklad betonový z odlehčeného materiálu, který se díky své nízké hmotnosti může lepit přímo na termofasády, také na sádrokartonové příčky, či kolem krbů. Betonový obklad je takové vhodnější pro obložení krbové vložky v interiéru. Veškeré obklady jsou celoprobarvené tzn., že i po uřezání nebo poškození je barva obkladu stejná jako na povrchu.

        Hmotnost obkladů: interiérový - 1m2 je zhruba 20 kg  

                                           venkovní - 1m2 je zhruba 25 kg.

        Každý obklad je jinak balen, proto zde uvádíme množství obkladu v jedné krabici:

            Interiérové obklady:

                    BALCAN - 0,82 m2 v krabici, rozměry 1 kusu obkladu: 38 x 12 cm, tloušťka: 1-2,5 cm

                    STONER - 0,7 m2 v krabici, rozměry 1 kusu obkladu: 45 x 12 cm, tloušťka: 1-3 cm

                    CRETE - 0,78 m2 v krabici, rozměry 1 kusu obkladu: 50 x 12 cm, tloušťka: 1-3 cm

                    MALLORCA - 1,18 m2 v krabici, rozměry 1 kusu obkladu: 50 x 20 cm, tloušťka: 1-2,5 cm

                    CAPOVERDE - 0,6 m2 v krabici, rozměry 1 kusu obkladu: 49,5 x 15 cm, tloušťka: 2-3,5 cm    

           

               Venkovní obklady:

                    BALCAN - 0,91 m2 v krabici, rozměry 1 kusu obkladu: 38 x 12 cm, tloušťka: 1-2,5 cm

                    STONER - 0,756 m2 v krabici, rozměry 1 kusu obkladu: 45 x 12 cm, tloušťka: 1-3 cm 

                    CRETE - 0,78 m2 v krabici, rozměry 1 kusu obkladu: 50 x 12 cm, tloušťka: 1-3 cm

                    MALLORCA - 1,18 m2 v krabici, rozměry 1 kusu obkladu: 50 x 20 cm, tloušťka: 1-2,5 cm

                    CAPOVERDE - 0,6 m2 v krabici, rozměry 1 kusu obkladu: 49,5 x 15 cm, tloušťka: 2-3,5 cm

        

         Rohy:

          Vnitřní rohy se řeší tak, že se dá plošný obklad blízko sebe a pouze se seřežou některé kameny. Na vnější rohy máme rohové dvoudílce, které zapadají do sebe. Rohové dvoudílce jsou baleny po 1,44 běžného metru (BM) v krabici u všech obkladů, kromě CAPOVERDE ( 1,05 BM v krabici ) a MALLORCA ( 2,4 BM v krabici ).  Dvoudílce jsou vždy různých délek a dohromady dávají délku jednoho plošného obkladu tzn. CERETE 25+25 cm, 20+30 cm, STONER 20+25 cm, 15+30 cm, CAPOVERDE ( jeden kus obkladu ve tvaru profilu L ) 25+12 cm. 1 BM rohů zabere zhruba 0,5 m2 plochy.

 

        Lepení:

         K obkladu je vhodné naše speciální bílé a šedé lepidlo - v balení je vždy 6 kg (plastový kyblík). Jeho výhodou je velice nízká spotřeba a jednoduchá práce. Před lepením obkladu je velmi důležitá úprava podkladu. Povrch musí být čistý, zbavený mastnot, popřípadě srovnaný při větších nerovnostech. Na podklad se poté nanáší hloubková penetrace dle návodu výrobce. Při lepení je vhodné mít otevřeno více balení krabic, ze kterých se budou střídavě brát obklady. Před lepením by se měl povrch obkladu zezadu zdrsnit smirkovým papírem nebo opatřit penetrací, aby obklad držel na 100%.

První řada lepeného obkladu musí být co nejrovnější, nejlépe každou řadu kontrolovat vodováhou. Nejjednodušeji toho lze docílit tím, že se před lepením položí ke zdi lať pod první lepenou řadu vyrovnaná vodováhou, která se po lepení odstraní. Nejlépe tedy začít ze spodu z levé strany a jednotlivé obklady pokládat na přeskáčku, co nejnepravidelněji. Aby nebyli pod sebou jednotlivé obdélníky nebo spáry.

U Interiérového obkladu stačí zezadu nanést na 3. bodech kopečky řídkého lepidla a poté lehce přitlačit a zavibrovat na obkladovou zeď. Lepidlo se poté rozprostře po celé ploše obkladu. Lepidlo drží na každém povrchu. Je v práškové podobě, která se rozmíchá s vodou v poměru cca 2 díly lepidla na jeden díl vody. Poté lze doředit či dosypat aby konzistence byla podobná zubní pastě. Raději více řídké, aby se lepidlo po přitlačení na zeď celoplošně rozprostřelo. Vydatnost lepidla je 1 ks balení až na 4 m2. 

        U venkovního obkladu se lepí obklady klasicky jako keramické obklady. Tzn.,  že se zubovou stěrkou nanese lepidlo na povrch, který chceme obložit, a také na zadní stěnu zdrsněného nebo napenetrovaného obkladu. Poté obklad přikládáme na stěnu- stejný postup jako u interiérového obkladu, čili od spodu z levé strany. 

        Při dokončení a uříznutí posledního obkladu řady se zbylý kus obkladu může použít na začátku nové řady. Aby nešla vidět řezaná hrana kachlice, tak je dobré ji otočit řezanou hranou dovnitř obkládané plochy. Některé kusy obkladu mohou mít povrch poškrábaný. Tyto místa stačí otřít vlhkou hadrou a oděrky se ztratí. 

        Veškeré obklady jsou bezespárové, tudíž není potřeba žádné spárovací hmoty. Případné nerovnosti obkladu lze srovnávat úhlovou bruskou s diamantovým kotoučem. Interiérové obklady lze řezat i ruční pilkou.

 

        Impregnace:

         U venkovních obkladů je impregnace nutná a u interiérových obkladů je vhodná.

        Nanáší se po cca 3. týdnech od nalepení až je obklad dokonale suchý. Vhodná je naše impregnace LUKOFOB elx - v balení jsou 2 litry. Je to povrchová ochrana obkladu, která se nejlépe nanáší stříkací pistolí nebo rozprašovačem v jedné syté vrstvě, aby byl obklad dostatečně nasátý touto impregnací. Tato impregnace prodlouží několikánasobně životnost barev a obklad se také lépe čistí. Vydatnost impregnace je jedno balení na maximálně 7 m2. Neředí se, je ihned připravena k aplikaci.